Hloupí rozumní lidé

23. dubna 2017 v 21:15 | Patrona |  Téma týdne
Představte si, jaký by byl život na Zemi bez nás, lidí. Žádné mrakodrapy, žádné asfaltky, jen čistá, tichá, krásná, fascinující a nebezpečná příroda. Zavřete oči a zkuste si představit ty krásy bez odpadků, bez všeho co vymyslel a zničil ten rozumný savec - člověk.

Ano, my lidé jsme prý rozumní. A je to vůbec pravda? Každým dnem ničíme přírodu, ničíme Zemi, a ani si to neuvědomujeme. Bereme to jako život. Jako to, bez čeho se nedá žít. Každý den musíme pracovat, musíme dělat i to, co nechceme jen proto, abychom vydělali nějaké ty peníze, které stejně utratíme za jídlo, bydlení a popřípadě i nějakou tu zábavu. Každým dnem zabíjíme Zemi a nijak nás to netrápí. Někdy se nad tím zamyslíme, ale neuděláme nic. Proč?

Někdy si přeji, aby byli lidé osvíceni a konečně pochopili základ života. Je smutné, že jsme obklopeni moderním světem, kde vše musíme, ale přesto nemůžeme. Bylo by pěkné se jen tak vzbudit uprostřed lesa, sžít s přírodou, mít u sebe ty, které milujeme a vědět, že jsme šťastní. Možná si říkáte, že by vám váš nynější život chyběl, já myslím že ne. Kdybychom nevymysleli všechny vychytávky, jak si život ulehčit, tak by nikomu nic nechybělo. Dříve lidé taky neměli nic, co dnes bereme jako nezbytné, žili a přeci byli šťastní. Možná by bylo vše těžší, ale co takhle zvířata? Ty nepotřebují žádné počítače, žádné auta a přesto žijí. A někdy je na nich vidět mnohem více lásky a štěstí, než prožíváme my.

Možná je blbost srovnávat nás se zvířaty, ale kdybychom byli opravdu rozumní lidé, a ne hloupí rozumní lidé, nebylo by tu tolik škody. Pokrok nikdo nezastaví, ale já opravdu doufám, že jednou nastane čas, kdy si naše Země uleví. Kdy přestanem škodit a začneme si vážit toho, co máme.

Nechci být za nějakou fanatičku, ale když se člověk pořádně zamyslí, tak je mu vlastně zle z toho, co jsme tu za celá ta staletí provedli. Nezbývá jen doufat a snažit se Zemi ulehčit - i třeba takové blbé třídění odpadu naši planetce hodně pomůže :P
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama